Andre de Freitas promluví na konferenci Brazil Certified tisknout

Čelní představitelé dvou nejvýznamnějších světových organizací v oblasti životního prostředí budou společně diskutovat o trendech a výzvách udržitelnosti v lesním hospodaření a zemědělství na páte konferenci Brazil Certified od 10. do 12. dubna v Sao Paulu. Výkonný řiditel organizace Rainforest Alliance, Tensie Whelan a výkonný ředitel Forest Stewardship Council (FSC), Andre de Freitas, potvrzují účast na zasedání „Certifikace a udržitelnost: světové výzvy a trendy“.

Tensie je uznáván jako jeden z 100 nejvlivnějších představitelů etického podnikání, které vyhlašuje např. organizace a web Ethisphere (http://ethisphere.com/) a získal již mnoho ocenění za svou práci pro deštné pralesy. Tento severoamerický aktivista, pracující v oblasti udržitelnosti po více než 25 let, doufá, že akce pomůže zvýšit počet partnerů.

Je to příležitost k oslavě velké práce společností jako je např. Imaflora, a dalších firem a výrobců, které investují do udržitelných postupů, stejně jako způsob, jak získávat nové partnery. Existuje rostoucí počet vedoucích obchodníků, kteří přijímají etičtější způsoby podnikání. Jsou si vědomi toho, že oblast působnosti v oblasti životního prostředí a sociální problémy znamenají, že musí být proaktivní v poskytování řešení pro zajištění životaschopnosti jejich dodavatelského řetězce, stejně jako podporu spotřebitelů. Samozřejmě, že je stále mnoho firem, které se nezajímají o udržitelnost zdrojů a výroby a zůstanou tak pozadu,“ řekl Tensie Whelan.

Než začal Andre de Freitas pracovat v FSC, řídil společnost Imaflora a pracoval jako regionální koordinátor pro odbory lesních dělníků v Latinské Americe. Propracoval také metodický plán pro sociální oblast a životní prostředí pro společnost Rabobank v Brazílii.

Freitas věří, že z pohledu udržitelnosti je Brazílie dobrým představitelem mezi rozvojovými zeměmi. Generální ředitel FSC říká, že práce ekologických organizací v zemi je pro lidi, obchodníky a společnosti nejdůležitějším důvodem k ochraně životního prostředí. „Konference Brazil Certified odráží zrání trhu, a je možné nalézt další produkty vedoucí k udržitelnosti. V Brazílii je mnoho silných ekologických organizací, a tudíž je i mnoho společností, které se zabývají udržitelností více než v jiných rozvojových zemích,“ uvedl.

Kompletní harmonogram konference Brazil Certified bude zveřejněn v závěru příštího týdne. Zájemci o účast na konferenci se mohou přihlásit pomocí formuláře žádosti na webových stránkách: http://www.brasilcertificado.com.br. Vstup je zdarma.Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038