Brněnská Vaňkovka hostila nejlepší snímky z fotosoutěže Není les jako les tisknout

Návštěvníci brněnské Galerie Vaňkovka měli letos v červenci opět příležitost prohlédnout si nejlepší fotografie sedmého ročníku fotosoutěže Není les jako les. Celkem devět vítězných snímků na velkoformátových panelech (tři pro každou soutěžní kategorii), které jsme slavnostně odhalili v prosinci loňského roku, si mohli hosté Vaňkovky prohlédnout v samotném jejím středu od 17. do 31. července a díky informačnímu panelu si zároveň přečíst základní informace o přírodě blízkém lesním hospodaření a filosofii FSC.

 


Fotografickou soutěž „Není les jako les“ pořádala česká národní kancelář mezinárodní organizace FSC® (Forest Stewardship Council®) již sedmým rokem. Patří mezi největší fotosoutěže realizované ve spolupráci neziskového a komerčního sektoru. Aktuální ročník podpořily společnosti Canon, IKEA Purchasing Services Czech Republic a Manfrotto.

Důležitým tématem letošního ročníku byly stále aktuální negativní dopady klimatických změn na české lesy a možnosti zapojení veřejnosti do jejich řešení. Soutěžící mohli přihlásit své fotografie do soutěže v jedné ze tří kategorií – Zastaň se lesa, Zastaň se dřeva, My mezi stromy – které odkazují na tři základní pilíře FSC – ekologický, ekonomický a sociální.

 

Spolufinancováno Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

www.sfzp.cz      www.mzp.cz

 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038