Celosvětový FSC Friday již tento pátek! tisknout

FSC Friday je naše každoroční oslava odpovědného a přírodě blízkého lesního hospodaření, která probíhá na celém světě poslední zářijový pátek. Tento rok proběhne v pátek 28. září. Každý se může tento den zapojit a přispět k úsilí o udržitelný rozvoj lesních ekosystémů. Je to den věnovaný ochraně a oslavě lesů na celém světě. Zveme v tento den všechny zákazníky, nakupující a spotřebitele, aby hledali FSC výrobky a výrobky s FSC logem z papíru či dřeva ve svých obchodech. Podpoří tak šetrné a odpovědné hospodaření v lese. Celosvětový FSC Friday doprovází řada soutěží a akcí pro veřejnost. Výjimkou není ani Česká republika. FSC ČR v tento den startuje svou podzimní roadshow po českých hobbymarketech a účastní se Festivalu Dřeva.

Zapojte se!

FSC Friday můžete slavit různými způsoby. Mnoho certifikovaných společností z celého světa pořádalo v uplynulých letech v rámci FSC Friday podnikové akce pro zaměstnance či širokou veřejnost. Školy organizovaly speciální setkání věnovaná tématu, školení a workshopy. Jednotlivci pak využívali své facebookové profily a twitter účty k informování svých známých o problematice ničení lesních ekosystémů a o značce a poslání FSC. A v neposlední řadě všichni podporovali FSC Friday i koupí produktu se značkou FSC.

FSC Friday v České Republice

Navštivte nás 28. září na Festivalu Dřeva v Letním kině v Ústí nad Labem. FSC ČR zde bude mít celý den svůj informační stánek. Spolu s ním se můžete těšit na naše pracovníky, kteří Vás budou informovat o odpovědné spotřebě, probíhajících kampaních a dalších zajímavostech spojených se značkou FSC. Budou probíhat aktivity určené dětem i dospělým. Rozdávat se budou informační materiály. Vstup na festival je zdarma.

Na FSC Friday začínají i naše podzimní roadshows. Na konci září a v průběhu října budeme budeme po celé republice informovat veřejnost, rozdávat informační materiály a dárky. Vše začne v Brně 28. září na celosvětový den odpovědného lesnictví. Před brněnským hobbymarketem Hornbach proběhnou aktivity pro děti, malování stromů, promítání dokumentů s tématikou lesa, jeho hodnot  a další činnosti.

Podzimní roadshows před hobbymarketem Hornbach:

28. 9. Brno

29. 9 Olomouc

6. 10. Hradec Králové

12. 10. Praha

13. 10. Plzeň


Pokud nebudete mít cestu do Ústí nad Labem nebo Brna, stačí kliknout na adresu www.czechfsc.cz. Prohlédněte si mapu obchodů nabízejících FSC výrobky ve vašem okolí nebo se staňte přáteli našeho facebookového profilu „Miluji dřevo, chráním les."

 

Jak slaví FSC Friday v jiných zemích si můžete přečíst v následujícím článku zde.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038