Dejte hlas svému stromu v anketě o Strom roku 2020 tisknout

Již od začátku tohoto týdne mohou zájemci hlasovat v anketě o Strom roku 2020. Do finále postoupilo celkem 12 stromů z devíti krajů, které usilují o postup do evropského kola soutěže. Loňský titul získala Chudobínská borovice na Žďársku, která se následně stala i Evropským stromem roku.

(na obrázku: Chudobínská borovice)

Hlasovat lze přes web. "O vítězi rozhoduje hlavně schopnost ambasadorů stromů přesvědčit své okolí. Jak ukázal příklad loňské vítězky Chudobínské borovice ze Žďárska, kdy její fanoušci byli schopni nadchnout celou Vysočinu a nakonec i celou republiku a potažmo i Evropu. V rámci letošního ročníku budou moci lidé podpořit stromy online darem nebo pomocí DMSky," uvedla koordinátorka ankety Silvie Zeinerová Sanža. Doplnila, že díky tomu se staré a památné stromy v anketě stanou symbolicky kmotry a kmotrami stromů nových. Vybrané peníze totiž Nadace Partnerství napřesrok rozdělí na výsadbové granty pod hlavičkou iniciativy Sázíme budoucnost.

Hlasování o vybrané dvanáctce je v plánu do poloviny října, ještě v říjnu nadace vyhlásí vítěze. Poslední týden hlasování bude už tradičně tajný.

Titul Strom roku 2019 získala Chudobínská borovice rostoucí nad břehem Vírské přehrady na Žďársku. V anketě hlasovalo více než 16.000 lidí, kteří vybírali z finálových 12 stromů z devíti krajů. Pro vítězný strom jich hlasovalo téměř 4400. Chudobínská borovice se následně stala i Evropským stromem roku, do Česka zamířil tento titul poprvé v desetileté historii ankety.

Svůj hlas pro letošní Strom roku můžete udělat na oficiálních stránkách soutěže.

Zdroj: ČTK

Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038