Vánoce poprvé pod FSC stromečkem tisknout

V Brně a Olomouci letos poprvé vánoční svátky zdobí vánoční borovičky z lesů obhospodařovaných zaručeně podle důsledných ekologických a sociálních parametrů mezinárodního systému certifikace lesů FSC. Borovičky s visačkou FSC nepocházejí z českých a zahraničních plantáží vánočních stromků, jejichž pěstování a doprava z velkých vzdáleností přináší některé negativní ekologické dopady (například z používání pesticidů na plantážích či emise skleníkových plynů). Vánoční borovičky pochází z certifikovaných obecních lesů na Svitavsku. Pochází z prořezávek stromků borovice lesní.    

Akce se koná v rámci projektu „Férové a bio Vánoce pod stromečkem FSC“, na kterém spolupracují nevládní neziskové organizace FSC ČR, Hnutí DUHA a Společnost pro Fair Trade. Cílem projektu je zvýšit zájem veřejnosti o výrobky odpovědné spotřeby se značkami Bio, Fair Trade a FSC v souvislosti s předvánočními nákupy. Projekt navazuje na úspěšnou spotřebitelskou kampaň Svět v nákupním košíku. Více se dozvíte na www.svetvnakupnimkosiku.cz.
Michal Rezek, ředitel FSC ČR řekl: „Lidé v Brně a Olomouci dostávají poprvé šanci výběrem vánočního stromečku s ekologickým certifikátem FSC podpořit práci šetrně hospodařících lesníků. Zatím se ekologicky šetrně v souladu se standardem FSC hospodaří jen na necelém 1% lesů v ČR.”

Vánoční stromky se od 11. prosince prodávají ve středisku ekologické výchovy Rozmarýnek v Brně – Jundrově a v sídlech ekologického Hnutí DUHA v Brně a Olomouci.  V prvním roce je cena vánočních stromků stejná jako cena necertifikovaných stromků a zákazníci se stromkem obdrží informace o významu značky FSC pro ochranu lesů a propagaci šetrného lesního hospodaření.

Zdroj: FSC ČR, listopad 2008


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038