Obama začíná s FSC tisknout

Nově zvolený prezident Spojených států amerických, Barack Obama, potvrdil očekávanou změnu environmentálního chování Bílého domu, když více než milion pozvánek na svou slavnostní inauguraci rozeslal na papíře s certifikátem FSC. Mezinárodně platná značka FSC zaručuje, že dřevo pro výrobu papíru pochází z lesů, které byly obhospodařovány podle přísných ekologických, sociálních a hospodářských standardů, nebo jde o recyklovaný papír.

Výběr papíru s prestižním certifikátem FSC novou Obamovou administrativou představuje významný přelom v praxi zeleného nakupování veřejných institucí v USA a stává se precedentem pro další vládní instituce. „Jsme velmi hrdí na to, že se prezident Barack Obama a jeho tým rozhodli použít papír s certifikátem FSC pro pozvánky na svou inauguraci. Volba FSC papíru je důkazem jeho závazku ke změně“, řekl ředitel FSC Andre de Fraitas.

„Užití recyklovaného papíru či papíru s logem FSC snižuje dopad výroby papíru na lesy. Už první krok Baracka Obamy je dobrým příkladem k následování pro české veřejné instituce, které zatím na původ používaného papíru příliš nehledí“, řekl Michal Rezek z české pobočky FSC ČR.   

Zdroj: FSC USA, FSC International a FSC ČR, leden 2009


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038