Veletrh Paperworld ve znamení FSC tisknout

Na letošní veletrh Paperworld ve Frankurtu nad Mohanem (30.1.-2.2.) přijelo okolo 44 tis. návštěvníků ze 156 zemí.  Příchozí se měli možnost setkat se 2 054 vystavovateli z 60 zemí, kteří se zde v rámci hlavního světového veletrhu pro papír, kancelářské a psací potřeby, prezentovali novinky a trendy.
Díky místní národní iniciativě FSC, FSC Německo, které bylo také mezi vystavovateli, se dobře známému logu nedalo na veletrhu vyhnout. Stánek FSC byl velmi dobře navštěvován. Jak zainteresovaní spotřebitelé, tak podnikatelé se informovali na fungování systému FSC. Díky prezentaci sponzorů a jejich výrobků na stánku FSC, mohli návštěvníci získat dojem o tom, co všechno je možné vyrobit s prestižním logem šetrného původu FSC.
Pro vážnější zájemce byl zorganizován workshop „úvod do standardu COC pro tiskařský a papírenský obor“. Ředitel FSC Německo, Dr. Uwe Sayer, zde prezentoval aktuální téma „Papír FSC - napětí mezi eukalyptovými plantážemi a recyklací“.
 
Rozhovory s velkými FSC certifikovanými vystavovateli opět jasně ukázaly, že v papírenském a tiskařském sektoru získává certifikát FSC stále větší význam. O situaci na poli certifikace papíru včetně seznamů certifikovaných firem a jejich produktů se lze dočíst na internetových stránkách www.fsc-paper.org.

Paperworld byl pro FSC i tento rok úspěchem. FSC Německo poděkovalo následujícím firmám, které jim umožnily se veletrhu zúčastnit:

Messe Frankfurt GmbH
Mondi Business Paper Sales GmbH
Nordland Papier GmbH
Portucel Soporcel
Suzano Papel e Celulose S/A
Petersen Allpa GmbH
Papyrus GmbH
STABILO International GmbH
Tullis Russell Papermakers Ltd
A.W. Faber-Castell Vertrieb GmbH
DREWSEN Spezialpapiere Gmbh & Co. KG
Antalis GmbH
Zdroj: FSC Německo, březen 2009


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038