Americký rádce nákupu papíru doporučuje FSC tisknout

Nový online rádce pro spotřebitele ve Spojených státech doporučuje, aby zákazníci brali ohled na logo FSC a kupovali papír s jeho značkou. Sdružení Environmental Paper Network (EPN) spustilo web WhatsInYourPaper.com, který má poradit a pomoci spotřebitelům používat „papír nejvyšší environmentální kvality.“ EPN je koalicí environmentálních organizací, které se spojily s cílem podpořit sociálně a environmentálně udržitelné změny v průmyslu výroby a zpracování papíru a celulózy.

The Paper Steps (c) EPN

Internetová stránka The Paper Steps je grafickým průvodcem stupnicí environmentální kvality papíru, který definuje minimální kritéria jeho složení, zpracovatelského procesu a jejich přínosu životnímu prostředí. K dosažení nejvyššího stupně „vynikající papír“ musí být hlavní část papírových vláken vyrobena ze spotřebitelem použitého recyklovaného materiálu a/nebo materiálu s FSC certifikací z šetrně obhospodařovaných lesů. Pro spotřebitele hledající „papír, který není vůbec bělen chlórem“, doporučuje EPN 100% FSC certifikovaná papírová vlákna. (www.whatsinyourpaper.com)
Síť EPN doporučuje FSC zejména díky tomu, že „ačkoliv jiné organizace včetně lesních a papírenských společností nabízejí různé druhy certfikačních systémů, FSC je jediným systémem, u kterého lze ověřit původ materiálu v celém výrobním řetězci, je na trhu široce akceptován a má uznávaný kredit mezi předními světovými environmentálními a sociálními organizacemi.“

Použití recyklovaného papíru pomáhá také odstranit tlak na využití a těžbu světových lesů. A jelikož FSC dobře rozumí této hodnotě recyklovaných materiálů, využívá svých značek „FSC Recycled“ a „FSC Mixed Sources“. Certifikace zpracovatelských řetězců FSC pak sleduje pohyb recyklovaných materiálů ve výrobním řetězci. Celý proces je navíc kontrolován nezávislou certifikační společností, která je akreditována mezinárodním ústředím FSC.   
Návštěvníci internetových stránek si mohou také prohlédnout „Příručku pro nákup papíru“, která zahrnuje rady v oblasti nakupování a recyklování, stejně jako velké množství informací od „různých pověr o spotřebě papíru“ až po užitečné kontakty a internetové odkazy.   
Zdroj: FSC Weekly News Update, duben 2009


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038