První FSC e-shop startuje v Česku tisknout

Společnost Fairwood, s.r.o. spustila v červnu první český e-shop (www.fairwood.cz/e-shop) nabízející exkluzivně dřevěné výrobky pouze s logem FSC. Uznávaná značka FSC dokládá zákazníkovi původ výrobku z lesů obhospodařovaných podle striktních ekologických a sociálních pravidel mezinárodního certifikačního systému FSC.
Sortiment e-shopu tvoří několik desítek druhů výrobků v kategoriích: vybavení domácnosti, kuchyňské příslušenství, dárkové a propagační předměty. Sortiment e-shopu bude průběžně doplňován dalšími zajímavými výrobky, jako jsou hračky a papírenské výrobky. 
Společnost Fairwood dále nabízí zakázkovou truhlářskou výrobu z FSC dřeva (nábytek pro domácnosti i vybavení kanceláří) a také certifikovanou kulatinu či řezivo. Všechny výrobky e-shopu pocházejí z českých certifikovaných lesů a byly vyrobeny tuzemskými dřevozpracovateli s certifikátem zpracovatelského řetězce FSC CoC.
 „Chceme podnikat eticky, proto se naše společnost orientuje na prodej výrobků ze dřeva pocházejícího ze zdravých lesů, které nejsou ničeny necitlivým lesním hospodařením. Takovou garanci nám dává pouze certifikát FSC.“, říká Jan Vodák, majitel firmy Fairwood.
Společnost Fairwood chce podporovat prosazování přírodě blízkého lesního hospodaření v ČR prostřednictvím podpůrného členství v české národní iniciativě mezinárodní organizace Forest Stewardhip Council – FSC ČR.

Zdroj: FSC ČR, červen 2009


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038