Kimberly-Clark preferuje FSC tisknout

Společnost Kimberly-Clark, jeden ze světových lídrů ve výrobě papírových a hygienických  výrobků (zejména značky Kleenex, Scott and Huggies), vyhlásil změnu své nákupní politiky. Jeho záměrem je zajistit zákazníkům, že všechna dřevní surovina pro výrobu pochází z environmentálně odpovědných zdrojů.

Změna dosavadní politiky spočívá v preferenci výrobků se značkou šetrného lesního hospodaření FSC.  V reakci na toto vyhlášení zastavila mezinárodní ekologická organizace Greenpeace svou kampaň proti nezodpovědnému nákupnímu chování Kimberly-Clark. „Revidovaná nákupní politika [společnosti Kimberly-Clark] je důkazem, že spolupráce ochránců přírody a byznysu, může přinést dobrý výsledek pro obchod a pro planetu. Úsilí Kimberly-Clark je hozenou rukavicí konkurenci.“, řekl Scott Paul, ředitel lesní kampaně Greenpeace USA.


Kimberly-Clark bude postupně zvyšovat podíl suroviny z environmentálně odpovědných zdrojů. Do konce roku 2011 bude nejméně 40 % vlákniny pro hygienické papíry v Severní Americe certifikováno FSC nebo bude recyklované. To znamená nárůst o 70 % oproti roku 2007,  který představuje 600 000 tun vlákniny. Do konce roku 2011 také společnost vyloučí ze svého nákupu vlákninu pocházející ze severoamerických boreálních lesů, které by nebyly certifikovány systémem FSC. Tyto lesy jsou domovem ohrožených živočišných druhů jako je sob polární a útočištěm pro více než miliardu migrujících ptáků. Společnost též přislíbila podporu programům identifikace, mapování a ochrany lesů s vysokou ochranářskou hodnotou.


„Gratuluji Kimberly-Clark k jejich odpovědnému rozhodnutí pro budoucnost lesů a dalším budoucím závazkům, které jsou ukázkou pro celosvětový průmysl papíru a celulózy“, komentoval událost ředitel FSC Andre de Freitas a pokračoval: „Gratuluji Greenpeace za jejich neúnavnou práci.“

Zdroj: FSC USA, srpen 2009


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038