Nová FSC certifikovaná CoC v České republice tisknout

Certifikace zpracovatelského řetězce (CoC) systémem FSC je v České republice na vzestupu, postupně jí procházejí významné firmy českého dřevozpracujícího průmyslu a průmyslu papíru a celulózy. Celkový počet firem s certifikátem FSC v ČR je 59, přičemž 20 jich přibylo v letošním roce. Není náhodou, že se v poslední době největší společnosti a firmy v odvětvích zabývajících se zpracováním dřeva,  výrobou a obchodem s dřevěnými produkty rozhodly získat certifikát FSC. Přitom značka FSC je považována za nejdůslednější mezinárodní ekologický certifikát v oblasti ochrany světových lesů a jeho získání nepatří k nejjednodušším.

K největším podnikům s certifikátem FSC patří nově i Hradecká lesní a dřevařská společnost, Magnum Parket a KRPA. Certifikát FSC pro kontrolované dřevo získal Biocel Paskov. „Rozhodnutí k certifikaci FSC bylo podmíněno narůstajícími požadavky našich odběratelů buničiny, kteří tuto certifikaci požadují. Přestože vlastníme certifikace dle PEFC, která je rovněž mezinárodně platná, mezi zákazníky je více žádána a uznávána certifikace dle FSC. Celulózky i další výrobní společnosti zpracovávající dřevní hmotu tuto skutečnost respektují a doplňují si certifikaci dle FSC,“ dodala Ivana Březinová, vedoucí odboru personalistiky a komunikace firmy Biocel Paskov, a. s.

Pokračoval též zájem českých tiskáren. V prosinci 2009 jich už oprávnění značit tiskoviny logem FSC mělo devět. Tiskáren. Mezi certifikované velkoobchody s papírem přibyli Antalis, Europapier Bohemia, Igepa a OSPAP.

Předávání certifikátu FSC firmě OSPAP.

Do certifikace CoC se v ČR zapojilo pět akreditovaných certifikačních firem: GFA, SCS, SGS, Smart Wood – NEPCon a Soil Association.

Údaje z listopadu 2009.

 

Aktuální stav lesních i zpracovatelských podniků s certifikátem FSC můžete najít na www.fsc-info.org.

Zdroj: FSC ČR, prosinec 2009, více na www.fsc-info.cz.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038