Druhý celosvětový FSC den začne již zítra v pátek 24. září! tisknout

FSC (Forest Stewardship Council) den je den věnovaný ochraně a oslavě lesů na celém světě a propagaci odpovědného a přírodě blízkého lesního hospodaření. FSC na tento den vyzívá a zve všechny zákazníky, nakupující a spotřebitele, aby hledali FSC výrobky a výrobky s FSC logem z papíru či dřeva v obchodech, kam chodí nakupovat. Podpoří tak udržitelný rozvoj lesních ekosystémů, které jsou navíc dnes nejvíc ohroženým terestriálním ekosystémem.

Kam vede nešetrné a brutální zacházení se světovými lesy, které má zničující vliv i zvířata, jež v lesech žijí, se můžete podívat např. zde.

Události, které oslavují FSC den, probíhají po celém světě a jsou do nich přirozeně zapojeny i firmy, společnosti či lesní majetky certifikované systémem FSC. Hlavní oslava a slavnostní večer s oceněním společností šetrných k přírodě a lesům proběhne letos 25. 9. v Bonnu. FSC ČR nepořádá samostatnou akci, ale podpoří FSC den na Festivalu dřeva, který proběhne 25. 9. od 10: 00 na Slezkoostravském hradě. Na festivalu vystoupí např. Rangers, Tomáš Klus, cimbálovky a proběhne spousta soutěží pro děti i dospělé… Vstup je samozřejmě zdarma. Pokud nebudete mít cestu do severomoravského kraje, stačí například kliknout na adresu www.czechfsc.cz a poslat vašim přátelům dřevěné srdce nebo si zkusit vyplnit zábavný kvíz o FSC lesním hospodaření, případně stáhnout banner či pozadí s motivem kampaně FSC ČR „Miluje dřevo, chrání les“ či se stát přáteli na našem facebookovém profilu s podob-ným názvem „Miluji dřevo, chráním les.“

Další informace zde.

Krásný FSC den Vám přeje FSC ČR!


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038