FSC zahájilo diskuzi nad speciálním značením FSC produktů od vlastníků malých lesů a lesů s malou in tisknout

Organizace Forest Stewardship Council navrhla první verzi mezinárodních pravidel pro používání speciální značky na rozlišení výrobků pocházejících od FSC certifikovaných komunit a správců malých lesů a lesů s malou intenzitou obhospodařování (small or low intensity managed forest - SLIMF) na celém světě.   

V současnosti nejsou rozlišeny průmyslové FSC certifikované produkty a produkty od místních komunit a malých vlastníků.  Ti potom čelí podobným problémům na trhu jako velké společnosti, ale díky malému objemu výrobků je těžké zaujmout zákazníky nízkými cenami. FSC proto plánuje vypracovat pro tyto komunity a malé lesní vlastníky speciální pravidla značení jejich FSC produktů. To by jim mělo přinést nové tržní příležitosti, stejně jako větším firmám, které od nich FSC produkty nakupují.    

Důvodem je Globální strategie FSC, která vnímá důležitost umožnění přístupu domorodých komunit a malých vlastníků k benefitům FSC. Tento cíl zdůrazňuje především Sociální program FSC a naplnit ho chce právě skrze projekty zaměřené na přizpůsobení FSC certifikace požadavkům a možnostem malých lesních vlastníků, vlastníkům lesů obhospodařovaných s malou intenzitou a domorodých komunit. 

Připomínkovaný dokument můžete najít zde.

Zdroj: FSC International, prosinec 2010


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038