Certifikace FSC pro společnost Duropack Bupak Papírna a Copacking Service tisknout

Firmy Copacking Service a Duropack Bupak Papírna s.r.o. byly úspěšně certifikovány podle standardu FSC (Forest Stewardship Council) a zařadily se tak mezi odpovědné společnosti. Obě firmy certifikoval nový podpůrný partner FSC ČR – certifikační firma Bureau Veritas.

Certifikace FSC garantuje původ surovin z ekologicky zodpovědného hospodaření. Získáním certifikátu se společnost zařadila mezi odpovědné, ekologicky zaměřené společnosti využívající sběrový papír jako primární a jedinou surovinu pro výrobu svých produktů, tj. papírů pro krycí a zvlněné vrstvy vlnitých lepenek. Použitím chráněného obchodního označení FSC dává spotřebitelům záruku, že produkt splňuje pravidla světové organizace FSC. Certifikát se tedy vztahuje na výrobu a prodej materiálů pro výrobu vlnité lepenky na bázi recyklovaného papíru, certifikovaného jako „FSC Recycled.“   

Certifikace je krokem v naplňování dlouhodobé vize společnosti, která je zaměřena na plnění přání a požadavků zákazníků. Uvítali jsme moderní přístup k ochraně přírody a jsme rádi, že můžeme přispět k šetrnému trvale obnovitelnému hospodaření v lesích. Stále většímu množství našich klientů totiž není jedno, odkud pochází papír, z něhož jsou vyráběny jejich obaly. Toto téma začíná být důležité při vyjednávání o zakázkách. Nyní můžeme jednoduše prokázat profesionální úroveň zodpovědného přístupu k životnímu prostředí,“ vysvětluje Adam Wisinger, generální ředitel společnosti Duropack Bupak Obaly s.r.o.


"Hlavním důvodem, proč jsme se rozhodli pro certifikaci FSC je, že stále většímu množství našich klientů není jedno, odkud pochází papír, z něhož vyrábíme jejich obaly. Obnovitelnost lesů a jejich šetrné a trvale udržitelné obhospodařování začíná být při vyjednávání o zakázkách téma, což by ještě před deseti lety znělo jako sci-fi. Jsme rádi, že můžeme být součástí byznysu, který je zodpovědný k životnímu prostředí,“ vysvětluje Jan Kotrč, obchodní ředitel společnosti Copacking Service.

BUREAU VERITAS působí ve více než 100 zemích a vydala již více jak 100.000 certifikátů a řadí se tak mezi několik málo specialistů s bohatými zkušenostmi s certifikací lesů a spotřebitelského řetězce nejen ve světě, ale i v ČR. Příklady akreditovaných certifikací poskytovaných BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC,spol. s r.o.: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO/IEC 20000, ISO  22000, ISO/IEC 27001, EMAS,GHG, ISO/TS 16949, HACCP, QC 080000, IRIS, ISCC, BRC, IFS, GTP, GMP, SA 8000, AS9100, FSC,PEFC,C-o-C,GLOBALGAP a další.

Více na www.bureauveritas.cz.

Zdroj: Tiskové zprávy Bureau Veritas.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038