Proběhl třetí celosvětový FSC Friday tisknout

FSC (Forest Stewardship Council) Friday je den věnovaný ochraně světových lesů a propagaci přírodě blízkého lesního hospodaření. V pátek 30. 9. 2011 se školy, firmy, obchody a další organizace po celém světě se spojily do podpory FSC odpovědného lesního hospodářství. Celosvětový FSC Friday doprovázela také řada soutěží a akcí pro veřejnost. Výjimkou nebyla ani Česká republika. FSC ČR kromě dalších aktivit rozdávalo dárky a informační materiály na stánku před největším hobbymarketem Hornbach na Černém Mostě v Praze. Podívejte na fotografie.

FSC Česká republika v souvislosti s celosvětovým FSC Friday realizovala ve spolupráci s hobbymarkety sérii propagačních akcí, které měly za cíl podpořit odpovědné lesní hospodaření a prodej jeho produktů. „Chceme spojit oslovení spotřebitelů přímo před nákupními centry, kde jsou informace o FSC navázány na možnost nákupu FSC výrobků. Připravili jsme proto dárky pro spotřebitele, různé drobné FSC výrobky, plakáty, speciální letáky s Desaterem šetrného nákupu dřevěných výrobků a další informační materiály,“ dodala Kateřina Žaludková z organizace FSC ČR.


30. září 2011 bylo FSC ČR s informačním stánkem a dárky před hobbymarketem Hornbach na Černém Mostě v Praze, o den později před Hornbachem v Brně. Hobbymarket Hornbach je zároveň jedním z obchodů, kde je možné koupit nejvíce FSC produktů ze dřeva. „Chceme upozornit spotřebitele na ohrožení světových lesů a na možnost pomoci skrze odpovědnou spotřebou produktů se značkou FSC. Jsme velmi rádi za velký zájem českých zákazníků na propagačních akcích v Ostravě, Olomouci, Praze a Brně. Naším dlouhodobým cílem je zvýšit znalost značky FSC a odpovědného lesního hospodařením na úroveň západní Evropy. Ohlas těchto propagačních aktivit nám potvrdil, že by to mohlo být dříve, než jsme předpokládali,“ dodal Tomáš Duda, ředitel organizace FSC ČR. Podle průzkumu společnosti Focus: Marketing & Social Research byla v České republice v roce 2010 vyvolaná znalost FSC 11%. Ale například v Nizozemí je to 67%, v Dánsku 66%, Švýcarsku 56% a ve Velké Británii 23%. 


FSC Friday proběhlo i v dalších zemích. FSC International proto připravilo interaktivní mapu všech akcí na FSC pátek, kterou můžete najít zde

 

 

 

 

 

 

 

 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038