FSC schválilo nový Standard pro použití FSC loga necertifikovanými subjekty tisknout

FSC oznámilo schválení „Požadavků na propagační použití značky FSC pro necertifikované subjekty(dokument zde). Tento standard tak vymezuje užití loga např. pro obchodníky s finálními FSC výrobky, vzdělávací, publicistické a propagační účely škol, novinářů, necertifikovaných firem a dalších subjektů, které chtějí ve svých materiálech zveřejnit nebo uvést značku FSC, ať již jako označení certifikovaných produktů nebo jako samotný certifikační systém.  

Cílem tohoto Standardu (FSC-STD-50-002) je sjednotit předchozí předpisy pro použití ochranné známky FSC necertifikovanými subjekty. Standard stanoví základní pravidla a grafické pokyny, které se vztahují na všechny kategorie ochranných známek FSC a upravuje např. následující druhy použití loga FSC:

  • Reklamní využití organizacemi, které podle standardu FSC-STD-40-005 (zde) nemusí mít certifikát FSC (např. pro propagaci FSC certifikovaných výrobků nebo propagaci FSC jako certifikačního systému).
  • Použití loga FSC pro vzdělávací nebo výzkumné účely.
  • Použití loga FSC mediálními organizacemi a novináři (např. v rámci psaní tiskových zpráv, televizních reklam).
  • Propagace certifikačních služeb certifikačními firmami a jejich přidruženými kancelářemi.

Tento standard nabývá účinnost okamžitě. Uveřejnění loga FSC necertifikovanými subjekty s ním musí být v souladu od 30. června 2013. Propagační, vzdělávací a další materiály, které byly schváleny před datem účinnosti, mohou být nadále používány a distribuovány do vyčerpání zásob.

Pokud máte jakékoliv dotazy, kontaktujte prosím: trademark@fsc.org nebo v případě použití loga na území České republiky: info@czechfsc.cz či tel. +420 545 211 383.

Zdroj: FSC International, červen 2012


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038