Londýnský olympijský park se stal oficiálně certifikovaný FSC tisknout

Udržitelnost byla od začátku jednou ze šesti priorit a předpokladů výstavby olympijského parku v Londýně. V dubnu spolu s oficiální certifikací FSC (Forest Stewardship Council) pak udělaly olympijské hry v Londýně významný krok k tomu, stát se „nejvíce udržitelnými a k přírodě šetrnými hrami vůbec.“

Nyní jsou FSC certifikovány více než dvě třetiny všeho dřeva použitého při výstavbě olympijského parku. Jako příklad FSC certifikovaných prostor může sloužit např. olympijský velodrom nebo olympijská vesnička. 

Velodrome London 2012 - exterior (© Images © Olympic Delivery Authority)

 

Velodrome London 2012 - exterior 2 (© Images © Olympic Delivery Authority)

Hlavní manažer v oblasti udržitelnosti Olympijského úřadu pro zásobování (ODA), který má výstavbu na starosti, Holly Knight říká: "Začali jsme spolupracovat s FSC již na začátku při vytváření podoby her tak, abychom měli vytvořeny ty správné systémy a procesy, které přinesou Olympijskému parku v Londýně opravdovou udržitelnost.  Při takové složité výstavbě vyžaduje dosažení 100% legálnosti a udržitelnosti použitého dřeva spolupráci mnoha nadšených lidí už od začátku výstavby."

Generální ředitel FSC Andre de Freitas pak oceňuje přirozenou synergii mezi Olympijským úřadem pro zásobování a FSC: "FSC certifikované lesní operace jsou environmentálně vhodné a sociálně přínosné. Je příznačné, že událost, která směřuje k vyjímečnosti, jako jsou olympijské hry v Londýně 2012, si vybrala certifikaci FSC, která nastavuje vysokou laťku pro šetrné a přírodě blízké lesní hospodářství."

FSC certification - London 2012 (© Images © Olympic Delivery Authority)

Charles Thwaites, ředitel FSC UK dodal: "FSC UK se těší, že olympijský park dosáhl certifikace FSC projektu (FSC Project Certification) v tak velké a komplexní míře. Projekt takového rozsahu dokazuje, že vždy lze vždy najít dostatek certifikované dřevní suroviny pro výstavbu."

Co je to FSC certifikace projektu (FSC Project Certification)?

Tento standard specifikuje požadavky na certifikaci daného projektu systémem FSC a použití FSC loga a značky pro jeho  reklamní a propagační účely. V rámci tohoto standardu je projekt definován jako renovace nebo jednorázové vytvoření  objektu nebo souboru podobných či příbuzných objektů libovolné velikosti a rozsahu. Projektem tak např. může být kancelářská budova, část domu či koncertní pódium a sál nebo i plachetnice atd…Více informací zde a zde.

 

Zdroj: FSC International, duben 2012


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038