Disney volí politiku odpovědné spotřeby papíru tisknout

Jedna z největších mediálních a zábavních společností na světě The Walt Disney Company (dále Disney) oznámila 11. října přijetí nové politiky odpovědné spotřeby papíru. Ta zajišťuje, že Disney a její dceřiné společnosti omezí spotřebu papíru a budou požadovat surovinu pocházející z odpovědných zdrojů jako je např. FSC.

Politika se zaměřuje na:  

  minimalizaci spotřeby papíru
  odstranění papírových výrobků obsahující nezodpovědně vytěžené dřevo, například z lesů s vysokou ochrannou hodnotou
  co největší zvětšení podílu recyklovaného papíru a vlákniny pocházející z FSC certifikovaných lesů

Disney se zavazuje dále spolupracovat s nevládními organizacemi při identifikaci vysoce rizikových oblastí špatného lesního hospodaření a velkého tempa odlesňování. Každoročně vypracuje zprávu o uplatňování a zavádění své politiky odpovědné spotřeby papíru do praxe. Disney se mezi jinými zavazuje, že v rámci the North American Disney Book group (dceřiné nakladatelství Disney), Hyperion a magazínu ESPN nebude používat vlákninu z vysoce rizikových oblastí, tedy suroviny které nejsou FSC certifikovány. Do konce roku 2013 bude Disney požadovat recyklovaný a FSC certifikovaný papír všude tam, kde bude „dostupný za rozumnou cenu a v odpovídající kvalitě“.

Politika společnosti Disney se vztahuje na všechny produkty, vyrobené v některé z téměř 25 000 továren ve více než 100 zemích, včetně 10 000 továren umístěných v Číně. Společnost Disney drží nejvyšší počet licencí na světě a je vydavatelem dětských knih či provozovatelem zábavních parků po celém světě.

Plné prohlášení společnosti Disney naleznete zde.

 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038