Mezinárodní řetězec H&M bude prodávat FSC certifikované výrobky tisknout

Řetězec módních butiků H&M se zavázal, že bude prodávat textil vyrobený z vláken stromů, které pocházejí z šetrně obhospodařovaných zdrojů – chce tím eliminovat riziko používání zdrojů z ohrožených oblastí či chráněných pralesů.

Jak se zdá, tak materiál z FSC certifikovaných stromů, určený pro výrobu textilu vstoupil na trh ve velkém stylu. Ukazuje se také, že i velké nadnárodní řetězce, jako je H&M se snaží budovat povědomí o důležitosti odpovědného chování vůči životnímu prostředí. Vedení H&M prohlásilo, že se zaměří na budování sledovatelné a udržitelné výroby těchto tkanin ve vlastním dodavatelském řetězci, čímž chce inspirovat i ostatní výrobce v módním průmyslu.

Vlákna, která se použvají v textilní výrobě – TENCEL ® a MONOCEL ® jsou vyrobeny z FSC certifikovaného eukalyptu a bambusu. Vlákna jsou měkká, lehká a používají se nejčastěji pro výrobu úpletú a žerzeje. Závazek H&M k používání těchto materiálů navazuje na dřívější příslib využívání pouze FSC certifikovaných papírových produktů, pokud pocházejí z oblastí z deštnými pralesy. Všechny účtenky v řetězcích H&M jsou z FSC certifikovaného papíru a zákaznický magazín H&M je taktéž tištěný na FSC certifikovaném papíru. Společnost se snaží zvýšit používání certifikovaných materiálů a zajistit, aby používané materiály pocházely z udržitelných zdrojů.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038