Společnost Bureau Veritas byla uznána jako kontrolní organizace EUTR tisknout

Certifikační společnost Bureau Veritas byla uznána Evropskou komisí jako kontrolní organizace pro prokázání původu dřeva – EUTR. V rámci ověřování původu dřeva bude využívat svůj vlastní nově vyvinutý systém náležité péče. 

Společnost Bureau Veritas tak může udělovat ověření potřebné k prokázání původu dřeva pro všech 28 států EU včetně Česka. Platným ověřením firma dokládá celý životopis dřeva a výrobků z něj. Prokazuje legálnost a šetrné zacházení se dřevem od pokácení stromu přes zacházení s ním až po samotný výrobek.

O problematice EUTR jsme toho již napsali hodně. V zásadě se jedná o pravidla, která mají zabránit nelegální těžbě lesů a s ní související poškozování přírodního prostředí.Společnost Bureau Veritas vyvinula vlastní systém náležité péče (Due Diligence Solution), který Evropská komise uznala jako prokazující k určení původu a pohybu dřeva. Tento systém je schválen k ověřování legálního nakládání se dřevem a výrobků z něj pro 28 států včetně ČR a operativně tak zajišťuje prokázání původu v dotčených destinacích. Udělené ověření tak slouží jako potvrzení o prokazatelně legální a šetrné těžbě, která splňuje veškeré právní normy.

 

 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038