Tetra Pak se rozhodl podpořit FSC v České republice tisknout

Společnost Tetra Pak, která patří celosvětově mezi největší dodavatele kartonových obalů na nápoje, prosazuje aktivně používání FSC materiálu. V následujících letech chce dosáhnout toho, aby 100 % obalů bylo vyrobeno z FSC certifikovaného materiálu.

Tiskové konference, kde Tetra Pak představil svůj plán pro následující roky se zúčastnil také rybář a cestovatel Jakub Vágner, který zná problematiku nelegální težby dřeva a ničení lesů z vlastní zkušenosti, kdy několik let žil přímo v amazonském pralese. 

 

Společně se zástupci Tetra Paku jsme se shodli na tom, že v naší zemi je velmi malé povědomí o FSC certifikaci, což by se mělo v následujících letech změnit, a to nejen naší činností, ale také za přispění osvětové kampaně, kterou Tetra Pak spustil. Cílem kampaně je přiblížit se úrovni Německa, kde byl podíl FSC certifikovaných nápojových kartonů téměř 70 % v roce 2013. Pro srovnání – v ČR a SR, kde jsou FSC certifikované kartony nabízeny teprve od roku 2014 je odhadovaný podíl 9 %.

 

Již nyní byste měli v obchodech najít nápojové kartony Tetra Pak nejen s vyznačeným logem FSC, ale především s informací o důležitosti a smyslu FSC certifikace – v těchto kartonech se budou prodávat mléčné výrobky Meggle a Lactel. V průběhu letních prázdnin by se mělo v obchodech objevit několik milionů takto označených obalů.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038