FSC provedlo komplexní studii s odhadem ročního množství vytěženého FSC materiálu tisknout

Poprvé v historii FSC byla provedena studie, která poskytla relevantní informace ohledně množství každoročně vytěženého FSC materiálu – výsledky ukazují že FSC materiál se na celosvětové těžbě podílí více než 16 %.

Pro získání relevantních informací bylo dotazováno více jak 1250 FSC certifikovaných lesních majetků, jejichž celková rozloha činí více než 183 milionů hektarů lesa. Výsledky šetření ukázaly, že je každoročně vytěženo více jak 300 miliónů kubických metrů FSC certifikovaného dřeva. Porovnáním těchto údajů s daty Organizace pro výživu a zemědělství (FAO), dospělo FSC k závěru, že FSC certifikovaný materiál tvoří 16,6 % z celosvětového trhu s kulatinou a 8 % z celosvětového objemu palivového dříví.

Podle Marcell Peuckerta, ředitele divize Business Development v FSC International, je to poprvé, co se podařilo získat relevantní čísla související s množstvím vytěženého FSC certifikovaného materiálu. Výsledky jsou podle něj pozoruhodné, jelikož dávají reálnou představu o množství FSC materiálu v dodavatelském řetězci a na trhu s výrobky ze dřeva. Zásadní je tato informace také pro spotřebitele a členy FSC, kterým dokazuje, že má smysl podporovat FSC certifikaci a zvyšovat tak nejen povědomí, ale především množství FSC certifikovaných lesních majetků.

Kompletní výsledky šetření najdete níže (kliknutím na obrázek otevřete originální dokument).


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038