Výrobci nápojových obalů jdou vstříc odpovědnému hospodaření tisknout

Aliance pro nápojové obaly a životní prostředí (ACE) – mezi které patří například TetraPak, Elopak nebo SIG Combibloc – udělala významné rozhodnutí – od konce roku 2015 by mělo být veškeré dřevní vlákno, nakupované pro výrobu jejich obalů nakupováno z odpovědných a legálních zdrojů.

Už v roce 2014 bylo 98 procent dřevního vlákna zakoupeného ve Velké Británii třemi největšími společnostmi z odpovědných zdrojů od dodavatelů s certifikátem FSC anebo FSC kontrolované dřevo – to byl nárůst o 5 % oproti rolu 2013. Pro srovnání – v roce 2007 tvořily dodávky z odpovědných zdrojů pro výše zmíněné společnosti celkem 47 %.

Mimo jiné se členové aliance dohodli na tom, že do roku 2018 budou certifikovány v rámci zpracovatelského řetězce všechny jejich výrobní závody – celkem se jedná o 70 výrobních závodů, z nichž je certifikováno FSC CoC dohromady 67.

 

Podle zástupce ACE UK je tento krok strategickým rozhodnutím nejen ve smyslu pokračujícího rozvoje odpovědného hospodaření, které bylo schváleno již v roce 2007, ale také z toho důvodu, že dohledatelnost a sledování původu zdrojů je klíčovým krokem při získávání primárních surovina na výrobu obalů a pro dosažení udržitelného ekonomického růstu.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038