FSC má více než 30 000 certifikátů zpracovatelského řetězce tisknout

Počet FSC certifikátů dřevozpracovatelského řetězce přesáhl hranici 30 000, k 6. květnu se toto číslo vyšplhalo konkrétně na 30 412 certifikátů. Jelikož se jedná o počet vydaných certifikátů, je pravděpodobné, že certifikovaných společností bude ještě více (po zahrnutí tzv. multisite certifikací).

Jak je vidět při pohledu do historie, za posledních pět let počet certifikátů FSC zpracovatelského řetězce narostl přibližně o 13 000, v případě FSC pak jde o 80% nárůst! V Evropě má FSC asi 14,5 tisíce certifikátů zpracovatelského řetězce, nárůst FSC certifikace celosvětove pak je za posledních pět let 96 %, což je dobrým indikátorem toho, že o FSC certifikované výrobky je stále větší zájem. Důkazem tohoto trendu je i rostoucí počet FSC CoC certifikátů vydaných na území České republiky. Aktuální množství vydaných certifikátů v ČR (bez započtení multisite licencí) dosáhlo hodnoty 182. Kompletní přehled držitelů certifikátu v ČR najdete přehledně na našem webu.

 

 

Rostoucí počet certifikátů zpracovatelského řetězce a zvyšující se poptávka po FSC certifikovaných výrobcích je rovněž příležitostí pro výrobce, kteří mohou díky speciální platformě Marketplace získat zakázky z celého světa. FSC Marketplace umožňuje bezplatnou registraci všem držitelům certifikátu FSC a následné propojení poptávky a nabídky na celosvětové úrovni. Poptávka po FSC certifikovaných produktech je v zahraničí stále ještě nepoměrně vyšší než v regionu České republiky.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038