FSC Německo obdrželo „Oscara za udržitelnost“ tisknout


28. listopadu 2009 FSC Německo dostalo cenu Utopia Award za rok 2009 za svoji vynikající práci v prosazování odpovědného lesního hospodářství. Nadace ocenila touto prestižní cenou FSC Německo za její vedoucí roli zejména při propagování ekologicky a sociálně šetrných lesních produktů.


Nina Griesshammerová, členka Výkonného výboru FSC Německo prohlásila: „FSC je poctěna touto cenou. Je známkou toho, že to co děláme, jde správným směrem. A v poslední době se opravdu důsledně snažíme prosazovat a rozšířit ideu FSC do nových oblastí.


„Takovéto ocenění nás motivuje k další činnosti v ochraně životního prostředí, ekonomické udržitelnosti a sociální spravedlnosti, které sahá za lesnický a dřevařský sektor. A ukazuje nám to, že odpovědné lesní hospodaření se stává předmětem zvýšeného veřejného zájmu,“ dodala Griesshammerová.


Porota expertů z oblasti vědy, médií a soukromého sektoru vybrala vítěze z mnoha kandidátů, kteří byli nominováni největší německou internetovou komunitou prosazující odpovědnou spotřebu. Cena této nadace podporuje německé společnosti, organizace a produkty, které se významným způsobem podílí na činnosti v oblasti udržitelnosti. Cena, také známá jako „Oskar za udržitelnost“ je udělována podle motta Nadace: „Dnešek nestavíme na náklady zítřka, nežijeme na náklady jiných.“

Zdroj: FSC International, prosinec 2009


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038