FSC perličky aneb co se všechno dá vyrobit ze dřeva tisknout

Výrobky označené logem FSC začínají být čím dál více vyhledávanější a to především pro svůj „fair“ původ- dřevo bylo vytěženo legálně (což je zvláště v případě tropických lesů nejpalčivější problém), les byl ekologicky pěstován (přírodě blízkým způsobem) a mzda za prodané dřevo byla spravedlivě vyplacena (tedy žádná dětská práce či otročina domorodců). Je samozřejmě dobré mít například zahradní nábytek s certifikátem FSC, ale toto „férové“ logo nemusí mít pouze výrobky ze dřeva. Certifikace se vztahuje na všechny „plody lesů“ – od brusinek po fantastickou zvěřinovou svíčkovou. Čtenářům Dobrého dřeva nyní představujeme některé zajímavé FSC výrobky.

FÉROVÁ OCHRANA

Společnost French Letter Condoms Company uvedla na trh prezervativy, které jsou vyrobeny z FSC certifikovaného kaučuku.

GIN S FÉROVOU MYŠLENKOU

Pálenka Jenever (obdoba ginu) nese certifikát FSC, protože se vyrábí z certifikovaných zelených šišek Pinus sylvestris. V zimních měsících se chladí za oknem (lednička je luxus), a popíjí s příjemným pocitem u srdce, že jste opět vykonali zase něco dobrého pro naši planetu. Výrobcem je malá rodinná firma Distrilleerderij Leukenheide a je zatím k dostání pouze v Belgii. Bohužel pro nás.

FSC gin

FÉROVÁ KYTARA

Americká firma Walden Guitars připravila pro rok 2010 novinku v podobě kytary, vyrobené z FSC certifikovaného smrkové, cedrového a mahagonového dřeva. Kytaru si můžete objednat například na www.viva-musica.cz. .

FÉROVÉ TENISKY

Tenisky, které kromě příjemného designu mohou nabídnout i něco navíc. Podešev je vyrobena z FSC certifikované gumy, svrchní materiál je vyrobené z bio a fair trade bavlny. Klasické conversky jsou sice fajn, ale tohle má něco navíc!

FÉROVÝ ŠAMPÓN Z AMAZONIE

Firma Amazonian Nutrients vyrábí šampóny ze zdrojů největšího deštného pralesa na světě. Se sběrem surovin jim pomáhají místní domorodé kmeny. Všechny složky šampónu mají certifikát FSC.

Autor: Marco/BBN a FSC ČR


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038