FSC upravuje pravidla, aby vyhověla legislativním změnám v EU tisknout

V říjnu 2010 přijala Evropská Unie nařízení, která mají zabránit prodeji nelegálního dřeva a dřevařských produktů na vnitřním trhu EU. Nařízení se vztahuje na širokou škálu dřevařských výrobků a produktů včetně překližek, dýh, dřevotřískových desek, nábytku a dalších produktů, ale nevztahuje se na tiskárny.

Nařízení European Union Timber Regulation (EUTR) ovlivní tisíce podniků, malých i velkých firem, které vyrábějí nebo dovážejí dřevo do Evropské Unie. Některé firmy již toto nařízení znají, ale mnoho firem doposud není plně informováno. Je proto důležité, aby držitelé FSC certifikátu věděli, že systém FSC je připravený pro nařízení EUTR, a že zároveň podporuje odpovědné lesní hospodaření.

Mezinárodní organizace FSC zjistila, že některé články FSC standardů týkající se kontrolovaného dřeva, lesního hospodaření a zpracovatelského řetězce jsou ovlivněny tímto nařízením, a proto je plánována menší revize normy o kontrolovaném dřevu do konce roku 2011. Dále nebude možné použít nekontrolovaného materiálu v FSC certifikovaných výrobcích a bude vydáno doporučení pro certifikaci lesního hospodaření ohledně legálnosti.

FSC se domnívá, že zákaz nelegálně vytěženého dřeva na trhu EU je chvályhodný cíl, který má zásadní význam pro poslání organizace FSC. Legalita dřevařských výrobků je nedílnou součástí norem FSC a tudíž by držitelé FSC certifikátu neměli mít problém s tímto nařízením.


Zdroj: www.fsc.org, 7. listopadu 2011


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038