FSC uzavřelo globální partnerství s firmou AkzoNobel. V roce 2012 proběhne spolupráce i v ČR. tisknout

V září minulého roku FSC stvrdilo globální spolupráci a partnerství s firmou AkzoNobel. Cílem partnerství je především upozornit na nepostradatelnou hodnotu lesů a zvýšení povědomí o FSC a jeho podpoře odpovědného lesního hospodaření. AkzoNobel, jako největší společnost na trhu s barvami a laky a zároveň firma dbající na trvale udržitelný rozvoj, je první firmou, která se celosvětově rozhodla podpořit cíle FSC, informovat o nich své zákazníky a přispět tak k poptávce po FSC certifikovaných produktech. FSC ČR v současnosti připravuje plán společných aktiv s AkzoNobel na rok 2012 v České republice.  


Společnost AkzoNobel zároveň přislíbila podpořit FSC 250 000 Eury na období tří let, které pomohou rozšířit sociální program FSC. Ten se bude zaměřovat především na certifikaci a pomoc při certifikaci pro malé a komunitní správce lesů a výrobu nedřevěných produktů lesa, stejně jako na podporu těchto malých producentů skrze nové marketingové pobídky.  


Partnerství bude realizováno skrze „FSC Network“ v jednotlivých státech. V roce 2011 bylo partnerství zahájeno ve Velké Británii, Německu, Švýcarsku, Brazílii, Dánsku a Švédsku a obsahuje nejrůznější aktivity. Dalšími zeměmi v roce 2012 bude např. Rusko a Česká republika.  


"Společnou prací v rámci FSC Global Partner programu nejen že zvýšíme povědomí o FSC, ale zároveň zaměříme pozornost na možné inovace, které se týkají environmentálních, sociálních a ekonomických aspektů lesního hospodaření," dodal ředitel FSC Andre de Freitas.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038