Newyorský Brooklin Bridge bude mít nový chodník z FSC dřeva tisknout

Slavný Brooklinský most čeká velká rekonstrukce, jejíž součástí bude mimo jiné také vybudování nového chodníku pro pěší, který bude zkonstruovaný z FSC certifikovaného dřeva.


 

Na konci letošního srpna byly zveřejněny výsledky mezinárodní architektonické soutěže, kterou organizovala newyorská městská rada a jejímž cílem bylo nalézt novou tvář pro ikonický Brooklynský most. Vítězem se nakonec stal projekt od Wildlife Conservation Society (WCS), Cities4Forests, Grimshaw Architects, Silman DPC a Peten forestry community concessions, jehož součástí je mimo jiné revitalizace a rozšíření historického mostního chodníku. Obnovený chodník by přitom měl být zkonstruovaný z celkem dvaceti tisíc dřevěných prken, která budou vyrobena ze dřeva z komunitního FSC certifikovaného šetrně obhospodařovaného lesa Uaxactún, který se nachází v Mayské přírodní rezervaci v Guatemale. Nový projekt tak přímo podpoří šetrné lesní hospodaření na více než 80 tisících hektarech deštného pralesa.

Díky novému designu mostu se mimo jiné až třikrát zvýší jeho kapacita pro chodce a cyklisty. Dalším zajímavým architektonickým prvkem, který obohatí Brooklynský most, bude mimo jiné také tzv. mikroles, který bude vysazený a vybudovaný na obou stranách staronového mostu a jehož cílem je přivést do urbanistického prostředí New Yorku více zeleně.

Vítězný projekt byl vybrán kombinací veřejného hlasování a hodnocení odborné poroty. Úspěch projektu, který zahrnuje využití šetrně vytěženého a certifikovaného dřeva je dobrou zprávou, která potvrzuje stále stoupající význam využívání stavebních materiálů ze zodpovědných zdrojů při stavbě nejen veřejných stavebních projektů.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038