Polovina řeziva a dřevěných desek ve Velké Británii je již certifikována FSC tisknout

Více než 50% všeho řeziva a dřevěných desek vyráběných a dovážených do Velké Británie nese certifikát FSC. Oznámila to poslední zpráva společnosti Timber Trade Federation. Poptávka po FSC produktech se zvyšuje navzdory recesi, která zasáhla ekonomii Velké Británie.


Zpráva „O certifikaci britského dřevařského průmyslu“ ukazuje, že množství těchto FSC certifikovaných dřevěných produktů rostlo od 48% v roce 2005 k 52% v 2008. Důležité je, že zatímco celková čísla ukazovala pokles v produkci a dovozu, FSC certifikované dřevo stoupalo na objemu.

 
Přes nižší produkci v roce 2008 a 2009, kterou zapříčinily ekonomické problémy spojené s krizí, výroba dřevných desek byla jedním z úspěchů britského dřevařského průmyslu v posledním desetiletí, kdy FSC razantně vstoupilo na trh. V roce 2008 bylo FSC certifikováno 3,2 miliónů tun materiálu, které spotřebovaly továrny na výrobu dřevěných desek, což činilo celých 82% oproti 72% v roce 2005.


Oblasti výroby nábytku a dřevostaveb jsou důležitými spotřebiteli dřevěných desek vyráběných ve Velké Británii a výrobci těchto desek samozřejmě z důvodu poptávky podnikli nezbytné kroky k další certifikaci a jejímu rozšíření.   


Dovoz FSC certifikovaného řeziva a dřevěných desek dovážených do Velké Británie také stoupá- z 27% v roce 2005 k více než 30% v roce 2008, což činí zhruba 20% celého dováženého sortimentu dřeva. A podíl FSC trhu u tvrdého dřeva, překližky, dřevotřísky, OSB a MDF desek tak dále posiluje.

 

Studie Timber Trade Federation z roku 2009, která popisuje růst percentuálního podílu FSC certifikovanéřeziva a dřevěných desek, můžete najít zde: TTF’s UK Timber Industry Certification (pdf).

Zdroj: FSC International, leden 2010


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038