Při nákupech poradí internetová mapa obchodů s FSC výrobky v celé ČR! tisknout

Pokud půjdete nakupovat nebo třeba chcete využít povánočních slev a chcete pomoci chránit lesy a životní prostředí, pomůže Vám v tom právě dokončená internetová mapa obchodů s FSC výrobky v České republice. Občanské sdružení FSC ČR touto interaktivní mapou reaguje na časté dotazy týkající se dostupnosti šetrných a k přírodě odpovědných FSC výrobků. Spotřebitelé mají nyní možnost snadno a uceleně vyhledávat obchody s FSC výrobky dle několika kritérií (město, kraj, druh výrobků, druh obchodu) v celé ČR.

Mapa je dostupná na adrese: http://www.czechfsc.cz/mapa-obchodu.html

 

Mapa, která zahrnuje zhruba 1000 prodejen z celé České republiky a několik tisíc výrobků, je dostupná z internetu i na smartphonech, iPadech a na dalších komunikačních platformách. Novému návštěvníkovi stránek http://www.czechfsc.cz/mapa-obchodu.html se automaticky ukáží prodejny do 50 kilometrů od jeho lokace a následně může pomocí několika kritérií (kraj, typ obchodu, typ výrobku, město) vyhledávat další prodejny v ČR. Spotřebitelé mají navíc možnost dále rozšiřovat databázi FSC prodejen a v rámci kontaktního formuláře odeslat další informace o obchodech s FSC výrobky či o konkrétních FSC produktech. Databáze pak bude po ověření pak o tyto nové obchody doplněna.   

 

 

„Téměř neustále jsme se setkávali s dotazy spotřebitelů, kde je možné koupit FSC dárky nebo výrobky, které jsou šetrné k životnímu prostředí a lesům. Chtěli jsme proto vytvořit snadno dostupnou aplikaci, na které by si každý mohl z jednoho místa najít ve svém okolí nebo jinde v České republice FSC výrobek, který shání,“ říká ing. Tomáš Duda, ředitel nevládní organizace FSC ČR.  „A energii a životní prostředí šetří i samotná mapa obchodů, je totiž umístěna na serveru, který v rámci webhostingu důsledně dbá na životní prostředí a nezatěžuje ho svým provozem", doplňuje Mgr. Martin Koubek z organizace FSC ČR.

 

Zdroj: Tisková zpráva FSC ČR, 22. 12. 2011, Brno


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038