Proběhne další řada workshopů z cyklu šetrné dřevo tisknout

Na podzim minulého roku jsme zahájili sérii 12 workshopů Šetrné dřevo, které probíhají po celé České republice. Workshopy již úspěšně proběhly v řadě českých měst (Brno, Ostrava, Olomouc, Jihlava, Zlín), větší část je připravena právě pro následující měsíce.

Účastníci workshopu se dozví, co znamená koncept šetrného dřeva, sami porovnají různé přístupy k lesnímu hospodaření a ověří efektivitu šetrného i nešetrného lesního hospodaření na případových studiích ze světa. Každý účastník workshopu obdrží Příručku pro spotřebitele FSC – šetrné dřevo doma i v lese, v níž se díky radám postavy Oldy Šetrného dozví řadu užitečných i doplňujících informací. Workshopy jsou zdarma, pro účastníky je připraveno občerstvení. 


V Olomouci proběhl první z workshopů v Centru ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov, kde tradičně probíhá bohatý program s ekologickou tematikou. Workshop v Brně hostilo občanské sdružení Rezekvítek ve své klubovně a ve Zlíně se workshop konal pro změnu v čajovně a kavárně Lilith. Vzdělávací a školicí centrum PodpoVRCH v ZOO Jihlava navštívili také rodiče s dětmi a děti měly mimo jiné také příležitost společně s rodiči postavit obří FSC puzzle. Poslední z doposud realizovaných workshopů proběhl v Ostravě na Slezskoostravském hradě u hořících krbových kamen.


Workshopy navštívila řada zájemců o životní prostředí z řad široké veřejnosti, včetně spotřebitelů všech věkových kategorií, odborníků, kteří si v oblasti chtěli rozšířit obzory, i lektorů a pedagogů z různých oblastí, kteří mimo jiné hledali inspiraci.


Nadcházející realizace workshopů budou probíhat v únoru a březnu. Již 21. 2. 2013 se workshop bude konat v SEV Divizna při ZOO Liberec, následující týden 26. 2. 2013 pak proběhne v Plzni v čajovně a kavárně Kačaba. 6. 3. 2013 se na workshop můžete těšit v Hradci Králové, v SEV SEVER. Následně 19. 3. 2013 s workshopem navštívíme opět Ostravu a následující den 20. 3. 2013 zavítáme do Českých Budějovic, CEGV Cassiopeia. Poslední z workshopů proběhnou v Ústí nad Labem (25. 3. 2013 v Severočeské vědecké knihovně a 27. 3. v Brně na Lipce, pracoviště Kamenná).


V jarních měsících na cyklus workshopů Šetrné dřevo naváží další aktivity v podobě exkurzí do FSC lesů pod názvem „Není les jako les.“ Aby byly přístupné různým cílovým skupinám, budou jednotlivé exkurze probíhat jak v odpoledních hodinách ve dnech pracovního týdne, tak o víkendových sobotách. FSC ČR exkurze plánuje v lesních majetcích s certifikátem FSC: Krkonošský národní park, Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny, Ne-státní lesy Svitavsko. Termíny exkurzí budou známy v průběhu března 2013.


Máte-li zájem o účast na některém z workshopů Šetrné dřevo, můžete se přihlásit na workshop@czechfsc.cz nebo telefonicky na 545 211 383. Termíny a místa konání workshopů najdete na našich stránkách: http://www.czechfsc.cz/vzdelavani/workshop-setrne-drevo/.

Workshopy jsou spolufinancované z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. 

 

Pro představu přikládáme několik fotografií z již proběhlých realizací workshopu Šetrné dřevo:

 

První z workshopů Šetrné dřevo proběhl v Centru ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov.

 

Workshop v Jihlavě proběhl ve stylových prostorách školicího centra PodpoVRCH při ZOO Jihlava.

 

V Jihlavě se workshopu zúčastnili také rodiče s dětmi. Děti pracovaly na tematických aktivitách a také rodičům pomohly sestavit tematické FSC puzzle.

 

Zlínští účastníci workshopu během programu popíjeli Fair Trade čaje a kávu v příjemných prostorách Lilith.

 

Slezskoostravské hradby se otevřely účastníkům workshopu ve druhé polovině ledna a podruhé se otevřou již v březnu tohoto roku.

 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038