První FSC certifikát na světě pro zpracování dřeva z afrického palisandru získala firma Hanson Clari tisknout

Největší výrobce klarinetů ve Velké Británii obdržel FSC certifikát, který je zároveň prvním certifikátem na světě pro africké tvrdé dřevo-  palisandr (zvaný také nepravý eben). Firma Hanson Clarinets předpokládá, že první FSC certifikované klarinety vyrobí do konce roku 2010.   


„Doufáme, že naše rozhodnutí pomůže přesvědčit ostatní výrobce, aby se přidali k ochraně ohrožených druhů a podíleli se na ochraně budoucnosti světových lesů, přírody, domorodých komunit a samozřejmě také hudby,“ říká Alastair Hanson, spoluzakladatel Hanson Clarinets. 


Africký palisandr je velmi ceněné dřevo zejména pro výrobu hudebních nástrojů – klarinetů, hobojů, dud. Světově první dodávka FSC certifikovaného palisandru byla pořízena v prosinci 2009 ve Village Land Forest Reserve spravované vesnicí Kikole v jižní Tanzánii, pod vedením Mpingo Conservation Project. O vesnici Kikole a zmíněném projektu si můžete přečíst zde
Komunita Kikole za FSC certifikované dřevo získala 400x větší výplatu než jaké dostávala před FSC certifikací. Zmíněné dřevo z palisandru je v současnosti dopravováno na pily v Tanzánii, odkud bude v brzké budoucnosti exportováno do Velké Británie.    

Zdroj: FSC International


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038