Realizovali jsme odborné semináře s exkurzí a připravujeme další tisknout

Odborné semináře, jejichž ústředním tématem bylo hospodaření dle pravidel FSC a s ním související nepasečné způsoby hospodaření jsme upořádali na začátku měsíce června hned na dvou místech  – v Kostelci u Zlína a v Kostelci nad Černými lesy.

V obou termínech jsme hostili nemalé množství zájemců o FSC certifikaci nejen z řad odběratelů a zpracovatelů, ale především z řad vlastníků lesních majetků, kteří se snaží hospodařit přírodě blízkým způsobem a chtěli se dozvědět více o pravidlech a certifikaci FSC.

Program obou seminářů byl shodný a zazněly v něm ty nejdůležitější informace související s hospodařením podle pravidel FSC, které doplnili lesní hospodáři postřehy z praxe při zavádění FSC a při následném hospodaření podle českého standardu. Po teoretické části semináře následovala praktická exkurze do terénu, kde si mohli návštěvníci prohlédnout co přírodě blízké lesní hospodaření znamená v praxi.

Jelikož jsou ohlasy z řad odborné veřejnosti velmi pozitivní, nejednalo se rozhodně o poslední semináře, které bychom v letošním roce realizovali. Další kolo bude následovat v podzimních měsících – přesné termíny sice zatím nejsou určeny, ale určitě se o nich s předstihem dozvíte. Případně sledujte naše webové stránky a facebookový profil, kde jsou vždy nejčerstvější informace.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038