Södra platí více za FSC tisknout

Zatímco v České republice probíhá mezi vlastníky lesů a zpracovateli diskuse o finančním bonusu za FSC certifikované dřevo, ve Švédsku je již realitou. Švédská hospodářská asociace Södra se v reakci na zvýšenou poptávku po výrobcích se značkou odpovědného lesního hospodaření FSC rozhodla nabídnout svým členům cenové zvýhodnění za dřevo certifikované FSC. FSC certifikace přinese asociaci lepší možnost výdělku tím, že bude moci nabídnout certifikovanou surovinu svým zákazníkům v průmyslu zpracování dřeva a papíru a celulózy.

Södra zastřešuje více než 50 000 vlastníků lesa v jižním Švédsku a skupinu firem obchodujících na domácím a mezinárodním trhu. Södra svým členům nabízí cenové zvýhodnění ke stávající certifikaci PEFC, přičemž je možná jednotlivá nebo duální certifikace. Členové s certifikací FSC dostávají od 1. července 2009 10 švédských korun (SEK) tj. asi 30 Kč za kubický metr dřeva. V prvních měsících se k certifikaci FSC přihlásilo již 8 000 vlastníků lesů hospodařících na zhruba 800 000 ha.

Gratulujeme společnosti Södra k rozhodnutí ocenit certifikaci svých členů. Posiluje tím trend rostoucí poptávky po výrobcích z ekologicky a sociálně odpovědného lesního hospodaření“ říká Lina Bergström, ředitelka FSC Švédsko.

Södra se také rozhodla se aktivně podílet na procesu revize Švédského standardu FSC, zejména uplatňováním zájmů vlastníků malých lesů.

Zdroj: FSC Švédsko, září 2009Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038