Spustili jsme interaktivní hru Lesária tisknout

Hrou se člověk učí a tato forma předávání informací je obvykle tou nejlepší. Proto jsme pro všechny, kdo se chtějí dozvědět něco o šetrném lesním hospodaření, připravili interaktivní počítačovou hru Lesária.

Lesária vás pasuje na lesníka, jehož úkolem je šetrně obhospodařovat přidělený les. Abyste byli úspěšní musíte plnit hned šest stěžejních pravidel šetrného obhospodařování lesa. Cílem hry je pak mít dobré skóre v oblasti sociální, environmentální a ekonomické – nejde tedy jen o maximalizaci zisku, ale především o to, naučit se hospodařit s lesem a pochopit základní principy FSC.

Hru je možné hrát patnáct kol, přičemž každé kolo představuje 20 let života lesa, celkově se tedy hráč stará o les 300 let, díky tomu je možné relevantně simulovat životní cyklus lesů, které se vyskytují v České republice a obdobných podnebných pásech. Výsledné skóre je zveřejněno přímo na stránce s hrou, takže hráči mohou posoudit, nakolik byli úspěšní ve svém snažení.

Interaktivní hru Lesária si můžete zahrát zde.Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038