Výrobce kartonových obalů SIG dosáhl 100% výroby z FSC materiálu tisknout

Od konce srpna letošního roku se může společnost SIG Combibloc pyšnit významným milníkem – všechny jí vyráběné kartony a obaly již nesou značku odpovědného hospodaření FSC. Pro výrobu je používán materiál s certifikací FSC nebo FSC kontrolované dřevo.

Podle zástupce společnosti SIG, Rolfa Stangla, je odpovědné hospodaření a ochrana životního prostředí jednou z hlavních priorit společnosti, a proto se také rozhodli pro certifikaci systémem FSC. Jedním z cílů je podle Stangla také větší rozšíření FSC certifikovaných obalů do světa, jelikož je podle něj právě tento typ výrobků dostupný v menším množství, než by si představoval.

Společnost SIG Combibloc se tak zařadila po bok dalších obalových společností, které se rozhodly hospodařit odpovědně vůči hospodaření v lesích. Asi nejznámější je v našich končinách firma Tetrapak, které se daří kontinuálně navyšovat podíl FSC certifikovaných obalů ve výrobním portfoliu. V následujících letech se Tetrapak zavázal dosáhnout výroby z FSC certifikovaného materiálu ze sta procent.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038