Výsledky jednání se spol. IKEA tisknout

Prvního února se v Nizozemí, v sídle společnosti IKEA uskutečnilo setkání Kima Carstensena, Marcelle Peuckert, Gemmy Boetekeese a vedoucích představitelů IKEA International včetně Steve Howarda (vedoucí skupiny pro Udržitelnost), Anderse Hildemana (lesní hospodář) a generálního ředitele IKEA Mikaela Ohlssona. FSC a IKEA projednalo další formy konkrétní spolupráce v Číně a Rusku.

Ročně se na výrobu produktů se značkou IKEA spotřebuje přibližně 13,5 milionu RWE dřeva, z čehož 42% je masivní dřevo a 58% podílu připadne na desky. V tom spolupracuje IKEA s 384 dodavateli a 3090 subdodavateli prvního stupně dřevozpracujícího řetězce. V současné době je FSC certifikováno 22,6% z celkového objemu, tedy se jedná zhruba o 3 miliony m3 dřeva. K tomu využívá IKEA okolo 7% recyklovaného dřeva. Do roku 2017 chce IKEA dosáhnout u svých výrobků 50% podílu dřeva pocházejícího z FSC certifikovaných lesů nebo FSC recyklátu.

Poprvé se také v obchodech IKEA objeví logo FSC. Na konci článku naleznete plakát ukazující loga IKEA, FSC a WWF vedle sebe a který bude tento rok viset po celém světě v každém obchodě IKEA. Neváhejte se proto zeptat i ve Vašem obchodním domě, kdy mají plakát v úmyslu zveřejnit a postarat se o propagaci přírodě blízkého hospodaření v lesích a značky FSC.

Novou zprávu o udržitelnosti IKEA naleznete zde.

Plakát IKEA naleznete zde.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038