Vyzkoušejte si jak obstojíte v lesním hospodaření a vyhrajte! tisknout

Už je to nějakou dobu, co jsme spustili strategickou hru Lesária. Ta vám umožní vyzkoušet si práci lesního hospodáře ve virtuálním FSC lese. Lesária je unikátní nejen svojí koncepcí, ale také tím, že odráží stav českých lesů, tj. jejich druhovou skladbu, možné škůdce či četnost a sílu přírodních vlivů. To vše na základě dlouhodobých statistik. Při jejím hraní se tak dostanete do podobných situací, jako lesníci v českých lesích.

Hru je možné hrát patnáct kol, přičemž každé kolo představuje 20 let života lesa, celkově se tedy hráč stará o les 300 let, díky tomu je možné simulovat životní cyklus lesů, které se vyskytují v České republice a obdobných podnebných pásech.

 

Od října bude spuštěna dlouhodobá soutěž o věcné ceny s FSC certifikací především z oblasti bytových doplňků a odborné literatury. Každé tři týdny budeme losovat výherce s nejvyšším počtem bodů získaných při hraní Lesárie. Nyní tak máte jedinečnou možnost vyzkoušet si, jak Lesária funguje a natrénovat si herní postup, kterým dosáhnete vysokého bodového hodnocení.

Abyste byli úspěšní, musíte plnit hned šest stěžejních pravidel šetrného obhospodařování lesa. Cílem hry je pak mít dobré skóre v oblasti sociální, environmentální a ekonomické – nejde tedy jen o maximalizaci zisku, ale především o to, naučit se hospodařit s lesem a pochopit základní principy FSC. Vstup do hry je v současné chvíli podmíněn pouze vyplněním vašeho jména či nicku. Pokud však budete chtít soutěžit o věcné ceny, je potřeba do políčka pro jméno vyplnit platný email pro pozdější komunikaci v případě výhry. 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038