WWF vydala nového průvodce pro odpovědné investice tisknout

V novém průvodci se WWF zaměřuje na komodity ze tří různých odvětví (zemědělství, lesnictví a rybolovu) z vědeckého, průmyslového a ekonomického pohledu zároveň. „The 2050 Criteria: Guide to Responsible Investment in Agricultural, Forest, and Seafood Commodities“ (Kritéria 2050: Průvodce odpovědným investováním do zemědělství, lesnictví a mořského rybolovu) umožňuje investorům rozeznat odpovědné postupy v deseti klíčových odvětvích s komoditami na celém světě, jako je např. bavlna, cukr, bioenergie, dřevo, vláknina a papír.

Pro každou kategorii určuje průvodce klíčové směry a možnosti, stejně jako hlavní rysy globálního trhu a klíčová výkonnostní kritéria pro zvládnutí environmentálních a sociálních rizik. „The 2050 Criteria“ také nastiňuje nejúspěšnější certifikační systémy a poskytuje odkazy na další zdroje a nástroje.

Kapitola "Certifikace třetí stranou" v části "Dřevo, vláknina a papír" představuje různé způsoby FSC certifikace výrobců a obchodníků,  vyzdvihuje certifikaci FSC "považovanou nezávislými nevládními organizacemi za nejdůvěryhodnější standard pro dřevo, vlákninu a papír "(str.59).

Celá příručka „The 2050 Criteria“ je ke stažení zde.

 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038