Lesní hra Lesária

Mysli na lesy a ukaž, jak dobrý lesní hospodář jsi ve vylepšené verzi naší oldschoolové webové hry Lesaria!

Přemýšlel jsi někdy nad tím, jaké by to bylo, být lesním správcem? V naší webové hře Lesaria se můžeš chopit role správce lesa a zjistit, jak úspěšným lesníkem bys ve skutečnosti byl. V Lesarii dostane každý hráč svůj vlastní les, o který se má za úkol starat.

a screenshot from a Lesaria gane

Může to znít jednoduše ale život lesníka ve skutečnosti není žádný med. Připrav se na to, že se budeš muset poprat nejen se správně načasovaným sázením a kácením stromů ale také s vlivy klimatických změn jako je například kůrovec, lesní požáry nebo usychání stromů.

Mohlo by vás zajímat...

a black and white photo of a leafless tree
FSC ČR / Tomáš Holub

Mysli na lesy! Zachyť je tak, jak je vidíš ty a zapoj se do naší fotosoutěže.

Fotosoutěž "Mysli na lesy" patří mezi největší české fotosoutěže realizované ve spolupráci neziskového a komerčního sektoru. FSC ČR ji pořádá už od roku 2013 a jejím dlouhodobým tématem jsou lesy a náš vztah k nim. Cílem fotosoutěže je zvýšit povědomí o klimatických změnách, jejich vlivu na lesy po celém světě a ukázat, jak může jednotlivec svým každodenním spotřebitelským chováním pomoci lesy chránit a pomoci je lépe adaptovat na probíhající změny.

a image a forest trail with an information board
FSC ČR / Robin Šulc

Vydejte se do přírodě blízkých lesů po FSC lesních stezkách!

FSC ČR připravila pro všechny milovníky lesů unikátní naučné stezky, které vás zavedou do těch nejkrásnějších přírodě blízkých lesů v ČR a na jednotlivých stanovištích vám názorně ukážou, jak se pěstuje, obhospodařuje a roste zdravý přírodě blízký les.