FSC ČR zveřejnilo poslední díl z nového čtyřdílného seriálu „Mysli na lesy“, ve kterém se v roli průvodce představil zpěvák a herec Tomáš Klus. Ten přímo v lesích mluví s českými lesníky a vědci o tom, proč je nutné, abychom změnili náš přístup k pěstování lesů, pokud chceme, aby byly i v budoucnu zdravé a odolné vůči nepříznivým vlivům klimatických změn, a jak k tomu může přispět každý z nás prostřednictvím odpovědné spotřeby výrobků ze dřeva.

Na rozdíl od předchozích dílů se poslední epizoda Mysli na lesy neodehrává v lese, nýbrž v tovární hale v Jablonném nad Orlicí na Pardubicku. Tomáš Klus a předseda družstva Dřevotvar Martin Beran společně prozkoumávají všechna zákoutí výrobního procesu dřevěného kuchyňského náčiní a u toho si povídají o tom, proč je pro Dřevotvar a další dřevozpracovatele důležité odebírat od svých dodavatelů FSC certifikované dřevo. Společně si také ukážou, proč je někdy v dřevovýrobě potřeba pořádně silný laser.
 

Nevěříte? Přesvědčte se sami v novém díle Mysli na lesy!

Seriál „Mysli na lesy“ se věnuje celému cyklu produkce dřeva od jeho těžby přímo v lesním porostu až k dopadům klimatických změn, které ohrožují naše lesy. Všechny jeho předchozí díly jsou ke zhlédnutí na Youtube kanálu FSC ČR.

a logo of Czech Ministry of environment

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí.

Informace nemusí vyjadřovat stanovisko MŽP.

Podporující členové FSC ČR

logo of hornbach