Najít dodavatele / odběratele

Chcete prodat nebo nakoupit FSC certifikovaný materiál nebo výrobky v ČR, Německu nebo Rakousku? Nevíte, jak se spojit s tím nejvhodnějším odběratelem či kde najít dodavatele?

A pile of wooden logs in a forest
Sebastian Pociecha

FSC Česká republika připravila ve spolupráci FSC Německo nový internetový FSC Market, jehož smyslem je pomoci primárně českým, německým a rakouským držitelům certifikátu FSC jednoduše najít dodavatele nebo odběratele FSC certifikovaného materiálu a výrobků. Na FSC Market se dostanete kliknutím na tlačítko níže.

 1. Co je FSC Market?

  Je to nový on-line nástroj, jehož úkolem je usnadnit vyhledávání obchodních partnerů mezi českými, německými a rakouskými držiteli certifikátu zpracovatelského řetězce. Mezi držiteli certifikátu z ČR jsou zařazeni i vlastníci certifikovaných lesů. FSC Market je dostupný celkem ve třech jazycích - v Češtině, Angličtině a Němčině.

 2. Jak mi FSC Market může pomoci?

  Na rozdíl od mezinárodní databáze všech držitelů certifikátu FSC, která slouží k ověřování jejich platnosti a rozsahu a má velmi omezené možnosti filtrování, je nový FSC Market nástrojem, který usnadní hledání obchodních partnerů.

  Vyhledat konkrétního dodavatele lze pomocí podrobného filtrovacího mechanismu, který umožní třídit držitele certifikátu podle typu materiálu, výrobku, jednotlivých oborů ale i dle jejich geografické lokalizace (vzdálenosti od místa vyhledávání).

 3. Jak můžu zařídit, aby byla moje firma na FSC Marketu?

  Všichni držitelé certifikátu FSC z Česka a Slovenska mají automaticky na FSC Marketu vytvořený svůj základní profil, ke kterému dostanou přístupové údaje. Tento profil si firmy můžou upravit dle vlastních preferencí a toho, jak chtějí firmu na FSC Marketu prezentovat. Do nastavení profilu se lze přihlásit pomocí digitálního tokenu, který FSC rozesílalo všem držitelům certifikátu v ČR. Pokud nemůžete váš token nalézt v emailové schránce, napište nám email.

 4. Jak můžu vyhledat dodavatele / odběratele mimo ČR, Německo a Rakousko?

  Pokud chcete vyhledat držitele certifikátu FSC mimo ČR, Německo a Rakousko, použijte mezinárodní databázi FSC.